İptal - İade

 

1-Ürünümü iade etmek istiyorum. İade şartları nelerdir?

 

İade edilecek ürünün standart aksesuarları ile birlikte 14 iş günü içerisinde eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de iade ile birlikte gönderilmelidir.

İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile gönderilmelidir.

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek : orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.


Kişisel Bakım ve Kozmetik Ürünleri;

İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri orijinal kutusu ve tüm aksesuarları ile göndermelisiniz.

Tek kullanımlık, hızlı bozulan, son kullanma tarihi geçme olasılığı taşıyan ürünlerde yasa gereği cayma hakkı kullanılamaz.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir. Aksi taktirde iade ve değişim sağlanmamaktadır.

İade işlemlerinde "defolu, yanlış ürün" gönderimlerinde kargo ücreti İpekhan’a aittir. Anlaşmalı kargomuz Aras KARGO ile 1018034060 kodunu kargoya bildirerek iadenizi gönderebilirsiniz.

 

2-Ürünümü nasıl iade edebilirim?

 

Geri Gönderim: İade edilmek istenen ürünleri kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olması kaydı ile;

Anlaşmalı kargomuz Aras KARGO ile 1808044311112 kodunu kargoya bildirerek iadenizi gönderebilirsiniz.

 

3-Mağazalarınızdan İade Yapabilir miyim?

 

Online mağazamızdan almış olduğunuz ürünleri mağazalarımızdan değişim veya iade yapabilirsiniz.

 

4- Siparişimi Ne Zaman İptal edebilirim?

 

Siparişiniz kargoya teslim edilmemişse, online müşteri destek merkezimizi arayabilir (0542 113 98 53) veya [email protected] ye e-posta gönderebilirsiniz.

 

5- Kargo şirketi ile ürünü nasıl İade edeceğim?

 

Aras Kargo Web Sitesi'nden (https://www.araskargo.com/) online kurye talep edebilirsiniz.

Size en yakın Aras KARGO şubesine 1808044311112   iade kodu ile kargonuzu teslim edebilirsiniz.

  

6- İade Adresi nedir?

 

Nazım Hikmet Mah. Sait Bey Sk. No:4/1 Ümraniye / İstanbul

 

7- Kargo şirketi ile yapmış olduğum iadeyi nasıl takip edeceğim?

 

Geri gönderimlerinizin depomuza ulaşımını anlaşmalı firmamız Aras Kargo'dan aşağıdaki yöntemlerle teslimat numarası ile sorgulayabilirsiniz.

Aras Kargo Web Sitesi'nden (https://www.araskargo.com/) gönderi sorgula kutucuğundan sorgulama yapabilirsiniz.

Aras Kargo Çağrı Merkezi'nden (444 99 99) arayarak teslimat numarası ile birlikte geri gönderiminizi sorgulayabilirsiniz.

 

8- Ürünümü İade ederken kargo ücreti ödeyecek miyim?

 

İade edeceğiniz ürünler defolu veya kargoda hasar görmüş ise Aras Kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz.

İade edeceğiniz sizin isteğiniz ile iade ediliyor ise Aras Kargo ile 60 TL iade ücreti ile beraber gönderebilirsiniz.

 

9- Ücret iadesi nasıl ve ne zaman yapılıyor?

 

Kalite Güvence departmanımıza gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler 14 iş günü içerisinde hesaba yansımaktadır. Kapıda ödeme iadeleri ise kargo bize ulaştıktan sonra 14 iş günü içerisinde verilen İban hesabınıza yapılmaktadır.

 

10- Taksitli ödemelerim iadesi nasıl yatırılıyor?

 

Bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi – ödeme şeklinize göre - taksitli olarak yapılmaktadır. İadenin taksitli olarak kredi kartınıza yansıtılması tamamen bankanızın uygulamasıdır. Konuyla ilgili bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

11- Satın aldığım ürün kullanım sonrası bozuldu/özelliğini yitirdi. Ne yapmalıyım ?

 

Ürününüz normal kullanım şartları içerisinde üretim hatasından kaynaklanan bir nedenle bozulduğunu / özelliğini yitirdiğini düşünüyorsanız iade şartları çerçevesinde iade edebilirsiniz. İadeniz depomuza ulaştıktan sonra kalite güvence birimimiz tarafından inceleme sürecine tabi tutulacaktır. İnceleme Süreci hakkında bilgi almak için sitemizden Garanti Kapsamı Bölümünü kontrol edebilirsiniz.

Sipariş ettiğiniz tüm ürünler, dikkatle kontrol edildikten sonra, özenle paketlenir.

Firmamız, iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. Neden belirterek, ambalajı açılmamış, kullanılmamış ve tekrar satılabilirliği bozulmamış ürünleri teslim tarihinden itibaren faturası ile birlikte 14 iş günü içinde iade edebilirsiniz.

KULLANICI HATALARINDAN MEYDANA GELEN PROBLEMLERDE, İADE VE DEGİŞİM KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

Yine de üründe meydana gelen arızanın üretimden kaynaklandığını düşündüğünüz durumlarda, ürünün kalite kontrol birimimiz tarafından incelenmesi için faturası ile birlikte tarafımıza gönderebilirsiniz.

 
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR